ברוך הבא חוק הפרגולות

ב – 01/08/2014 נכנסו לתוקפן תקנות חדשות המאפשרות לכם לבנות פרגולה בקלות. 

כיום, בשעה טובה,  חוק הפרגולות מאפשר להקים פרגולה עם אישורים פשוטים וללא סחבת בירוקרטית. 

אושר

מותרת התקנת פרגולה בחצר או גג
בגודל של עד 50 מטר רבוע או רבע
ממידת השטח עליה היא הותקנה.

אושר

תוך שהיא בקווי הבית הפרגולה
יכולה לחרוג ב40% לקו הבניין
ואינה חייבת להיות צמודה למבנה

אושר

יש לכם 45 ימים להודיע לרשות
המקומית על כך שהפרגולה הותקנה
יש לכלול אישור יציבות ממהנדס

אושר

הליכי אישור מקוצרים בעבור
עבודות בניה רבות כולל
פטורים בחלק מהמקרים

אושר

פטור מאישור ודיווח על סככות
וגגונים מחומרים קלים תלוי
בזכויות בניה ועד 20 מטר רבוע

אושר

פטור מארנונה על פרגולות עם גג
שקוף שאינן מחסן ומותקנות בחצר
וגג הקירוי שקוף ומהווה 40%

תנו לנו לעזור!

תהליך קבלת האישורים להקמת פרגולות אינו מורכב. השאירו פרטים או חייגו וסוכני המכירות שלנו יסייעו לכם ויעניקו את כל המידע שתצטרכו- כדי שיהיה כמה שיותר פשוט וקל !

מה אומר חוק הפרגולות

 עד לפני מספר שנים אם היה ברצונכם לבנות פרגולה בגינה, או במרפסת, היה עליכם לקבל אישור בנייה מיוחד, מצב זה הקשה מאוד על הבנייה והדרך להשגת האישור הייתה רצופה באין ספור מכשולים.

 מבחינת החוק האזרח יכול להקים פרגולה בגודל של עד לחמישים מטר רבוע, ומבלי להתקרב לשכנים או לחרוג מקווי הבניין אך מותר לחרוג מקו הבית כל עוד לא חרגתם מקווי הבניין.

הגדרת החוק קובעת שפרגולה, המכונה בחוק מצללה, היא מבנה ללא קירות והיא נבנית על ידי חומרים קלים והם אינם מפריעים למרחב הציבורי. אין ספק שחוק הפרגולות הוא מעולה לאזרח הפשוט ועל פי הנתונים של הרשויות המקומיות ישנה עלייה חדה בהקמת פרגולות בשנים שמאז החוק קיים.

לצפייה בפרגולות:

תוספות חדשות לחוק הפרגולות

ההקלות החדשות על בניית פרגולות ופטורים מאישורים ודיווחים במקרים מסוימים, הם רק חלק משרשרת ההקלות אשר רפורמת הפרגולות חוללה. להלן עוד הקלות הנגזרות מתוך החוק

סגירת מרפסות

הליך רישוי מקוצר המקל על
סגירת מרפסת, יותר מפעם

רישוי מקוצר

הליך רישוי מקוצר ל:
מחסן, פרגולה, גדר ועוד

סככות וציליות

עד גובה 3 מטר ורוחב
5 מטר בין עמודים

קירוי שקוף

פטור מאישור על הקמת פרגולה
עם קירוי גג שקוף כמו סנטף

צרו קשר
חוק הפרגולות מקל על כל התהליך של היתרי בניה וכיום הרבה יותר פשוט להקים פרגולה
ביום ג’, 18 במרץ 2014, אשרה הכנסת בקריאה שניה ושלישית את תיקון 101 לחוק התכנון והבניה, אשר מהווה פרק ליבה ברפורמה, לפניכם קישורים ממשלתיים להורדה וצפייה.

חוק הפרגולות גרם למהפך בתחום ההצללה

חוק הפרגולות גרם לתחום של הפרגולות לתפוס תאוצה בשנים האחרונות ובאמת ניתן לראות שכיום יש בשוק אין סוף סוגים של פרגולות ממגוון חומרי גלם. הסיבה העיקרית להתפתחות המדהימה היא לאור העובדה שתנאי מזג האוויר במדינת ישראל מצריכים אותנו למצוא פתרונות הצללה מגוונים. רוב השנה אנו חווים מזג אוויר שמשי והטמפרטורות מגיעות למספרים מאוד גבוהים כך שאם יש ברשותכם גינה, מרפסת, גג, או אולי חנייה באוויר הפתוח אתם בטח דואגים לדאוג לסכך מתאים. 

פרגולות נועדו להגן עלינו בפני השמש הקופחת אך ישנם גם כמה חודשים בשנה שאנו חווים מזג אוויר חורפי המלווה בגשמים חזקים ורוח פרצים. כיום הפרגולות הפכו לחלק אינטגרלי מעיצוב הבית ויש קשר ישיר בין העיצוב של פנים הבית לזה שבחוץ. הפרגולות הנפוצות ביותר בשנים האחרונות הן כמובן אלה העשויות עץ, אך בתקופה האחרונה אפשר לראות יותר ויותר פרגולות אלומיניום בכל פינה. לפרגולה העשויה מאלומיניום יש יתרונות רבים ובגלל זה היא הופכת ל נפוצה מאוד במדינת ישראל ובעולם כולו.

איזה פרגולה הכי מתאימה לכם?
פרגולה בד נאספת בלילה

כאשר אתם ניצבים בפני ההחלטה להתקין פרגולה מאלומיניום יש לקחת מספר נתונים בחשבון אשר יעזרו לכם לבחור את הפרגולה המתאימה ביותר עבור צרכיכם. בשלב הראשון יש לבחור את המיקום בו אתם מעוניינים להתקין את הסוכך, האם זה בגג או במרפסת, חשוב שיהיה קיר שיוכל לתמוך בעמודי הפרגולה, זה גם הזמן להחליט מהו העיצוב אתם רוצים ומתאים לעיצוב הכללי של הבית. כמובן שההחלטות אותן תקבלו הן ראשוניות ובשלב הבא בוחרים בעל מקצוע המתמחה בתחום ומזמינים אותו כדי לקבל ייעוץ מהן האפשרויות העומדות בפנינו.

הקמת פרגולה היא לא נושא מסובך ובכמה צעדים קטנים ניתן לבנות פרגולות מעוצבות על פי רצונכם. כיום ניתן להיכנס לרשת האינטרנט ולמצוא אין סוף מידע כך הדבר גם לגבי התחום של הפרגולות ישנם המון אתרים המציעים את מוצריהם כך שניתן לראות המון דוגמאות שיכולות לעזור ולתת רעיונות שלא חשבתם עליהם.

פרגולה עשה זאת בעצמך יש כזה דבר!

מעבר לחוק הפרגולות שמקל מאוד על חיינו יש כיום אפשרות לבנות את הפרגולה לבד בשיטת עשה זאת בעצמך. המון אנשים בוחרים להקים פרגולה בשיטה זו בעיקר בשל העובדות שהם יכולים לעשות את זה לבד וזה מעניק סיפוק אדיר לשבת תחת פרגולה שבניתם לבדכם, וברור שמבחינת עלויות ניתן לחסוך המון כסף ואת זמן ההקמה שהופכת להיות תלויה אך ורק בכם. פרגולת עשה זאת בעצמך מגיעה בצורה של קיטים מוכנים להרכבה עצמית כך שבעצם אתם מזמנים את הקיט על פי המידות המתאימות לכם, אתם גם יכולים להתייעץ עם החברה המספקת את המוצר והם ייעצו לכם מה נכון ואיך הכי כדאי להקים את הפרגולה.

השאירו פרטים

צבעים

אלה הם הצבעים והגוונים מהם תוכלו לבחור

לבנים

בוהקים

מטאליים

אטומים

צבעוניים

צבעוני רך

תלת מימדי

Call Now Button