פתרונות קירוי והצללה​

פתרונות-הצללה

סוגים שונים של פתרונות הצללה

אם רק התחלתם לברר אודות פתרונות הצללה עבור המבנה שלכם, המרפסת שלכם וכדומה, אתם בוודאי תוהים, מהם סוגי פתרונות ההצללה הדומיננטיים והמרכזיים ביותר העומדים על הפרק. כיום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של פרגולות אלומיניום ופתרונות הצללה , שאנו נפרט ונציג להם דוגמאות כאן מתחת, לחיצה על שם פתרון ההצללה שמעניין אתכם תביא את כל המידע הנחוץ, תיהנו.

לצפייה לחצו על הכותרת מתחת לתמונה

לייעוץ בבחירת פתרון הצללה

פרגולות

פרגולה תלויה אפורה וקטנה מאלומיניום

פרגולות מהוות כיום פתרון הצללה איכותי ופופולארי מאוד במיוחד עבור הצללה לשטחים גדולים. בתחום הפרגולות ניתן למצוא כיום היצע רחב ומגוון. ניתן למצוא פרגולות שיש להפעיל באופן ידני או פרגולות חשמליות, פרגולות אלומיניום או פרגולה מעץ, פרגולה תלויה או פרגולה קבועה עומדת. מבין ההיצע הרב בתחום הפרגולות, כל אדם צריך לבחור את הפרגולה התואמת ביותר את צרכיו. כדאי לבחור פרגולה העשויה מחומר עמיד בכל תנאי מזג האוויר וכן, רצוי לבחור פרגולה אשר ניתן לכוונן בצורה קלה ונוחה, בהתאם לכל סוג הצללה מבוקש. כמובן שחשוב מאוד לשים דגש על הפן החזותי של הפרגולה ולבחור בפרגולה המשתלבת באופן הרמוני במראה הגינה או המרפסת שבו היא עתידה להיות מוצבת. פרגולות חשמליות ידועות כיום כפרגולות איכותיות ומתקדמות, אשר מספקות הצללה נוחה, פרקטית ואיכותית, לכל מקום שבו הן מצויות. בפרגולות מעין אלה, ניתן לשלב גם תאורה או השחלות חשמל כשהנה לתאורה שתרצצו להתקין על הפרגולה מאוחר יותר. 

סוכך-צד-לקיר-הפרגולה-החשמלית

סוכך

סוכך הוא סוג של פתרון הצללה הנחלק ל3 סוגים: 

סוכך זרועות/ מרקיזה: פתרון להצללה עם אפשרות לפתיחה וסגירה באמצעות התקנה של קסטה שלתוכה יכול הסוכך להתקפל חזרה ולהסגר. הגג מותקן על צמד של זרועות המסוגלות להתקפל. בסוג זה של סוככים הגג עשוי מחומרי גלם קלים ובדים חיצוניים המשלבים PVC, ויניל ופלסטיק מסוגים שונים. איכות הגג של סוככים ומרקיזות היא נמוכה מאוד ומתבלה או מחוררת בקלות על ידי ברד כבר בתוך שנתיים שלוש ובטווח הזה.

פרגולה תלויה: סוג זה של הצללה מאפשר גם הוא התקנת סוכך קירוי והצללה בתלייה באופן שלא יפריע גם בחללים צרים או קטנים

פרגולה חשמלית נאספת: פרגולות נאספות מאפשרות את הניידות והשליטה על הפתיחה והסגירה של גוף הפרגולה כולו כמו בסוככים ומרקיזות, אך משתמשות בעמידות של פרגולות אלומיניום מבחינת הפרופילים מהם בנוי פתרון ההצללה הזה. מכאן, העיצובים והמראה החיצוני של פרגולות חשמליות נאספות, גם לאחר שנים רבות, נחשב לרמה גבוהה מאוד וכך גם לגבי איכות חומר הגלם ממנו בנוי גג הפרגולה, הוא אומרם יחזיק רק למעט שנים יותר מהמרקיזה אך ניתן להחליפו ביתר קלות בגלל המסגרת העמידה עליה הוא מותקן לעומת החלפת של כלל הסוכך

סוככי מסך אנכיים: סוככים בעלי תנועה אנכית, למעלה ולמטה, להתקנה על גבי חלונות או בין פרופילים של פרגולות כדי ליצור מסך שנשלט בשלט להצללה

גגונים: לרב מדובר בפתרון הצללה פשוט וקל להתקנה עצמית אשר ניתן לרכוש בכל רשתות ה”עשה זאת בעצמך” כדי ליצור קירוי מגשם בפתח של דלתות או קליניקות ויחידות אירוח. גג זכוכית או פלסטיק לרב יהיה חומר הגלם ממנו מיוצר הקירוי עצמו.

סגירה ללא תקרה קיימת במסעדה

סגירת מרפסת

 סגירת מרפסת , כאשר מדובר במרפסת פתוחה. מדובר על פתרון הצללה אשר חורג מגבולות המבנה והמטרה שלו היא להסב צל בצורה הטובה ביותר וכן, למתן את החום אשר חודר אל המבנה. ניתן להוסיף גג בסוגים שונים כמעט לכל מרפסת וגם לגינות פרטיות.

כדי לבחור את הסגירה המתאימה למרפסת שלך, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים כגון הגודל והצורה של המרפסת, הזג האוויר המשתנה באזור שבו היא נמצאת, ואת הצורך בסגירה אוטומטית או ידנית. אם אתה חושב על החזקת המרפסת מזג האוויר החזק ואבטחת הנכס, ייתכן שסגירת מרפסת חשמלית תהיה האפשרות המתאימה עבורך. אם אתה מעוניין בנוחות ונוחות השימוש עם נגישות רחבה ואפשרות לבצע פעולות מרחוק, אז סגירת מרפסת מתכננת תהיה הבחירה הטובה עבורך.

עם זאת, זכור לבדוק עם החברה המספקת את הסגירה ואת המוכרים המתאימים שלה לקבל את העצות המתאימות עבור המרפסת שלך וכדי לוודא שהם מספקים את האחריות הנדרשת עבור המוצר שאתה קונה.

לוברים

מדובר על פתרון הצללה פרקטי, איכותי ודקורטיבי להפליא, הרלוונטי בעיקר עבור מבנים גבוהים וזאת בשל היכולת של הרפפות להתמודד עם תנאי מזג האוויר השונים כגון: רוחות חזקות או שמש חזקה באמצעות שינוי הזווית של הרפפות, בהתאם לצורך, פתיחה מוחלטת או סגירה מוחלטת.

לוברים מספקים צל למבנה על ידי הצפה בכניסת האור הטבעי למבנה וכן באמצעות הפחתת הטמפרטורות והחום הנובע מהזזת האור הטבעי. הם עשויים מחומרים המספקים צל וקירוי יחד עם תכונות של הגנה מבנית. היתרונות של הלוברים הם כוללים:

הצל מספק נוחות וטמפרטורה נוחה בפני האדם המשתמש במרפסת או בחדר המשמש עובדים ולקוחות על ידי הצפה באור טבעי והפחתת האוטומטיות והחום הנובע מהזזת האור הטבעי.
הם מסיימים את מראה המבנה ומעניקים לו מראה יפה יותר.
הם מגנות על חזיתות המבנה מפני מזג האוויר החזק ומאירועי מזג אוויר כגון סערות וגשמים
הם ניתנים לכיוון אוטומטי או ידני עם נגישות רחבה ואפשרות לבצע פעולות מרחוק.

פתרונות הצללה למרפסת

הצללה למרפסות היא תחום הנפוץ בכל סוגי הבתים והמבנים. מכיוון שמרפסות קיימות גם בבתים פרטיים ובנייני מגורים משותפים וכן במבנים מוסדיים או מסחריים, הצורך ביצירת הצללה וקירוי כטיפול מקדים לשמש וגשם החודרים בכמות לאזורים בשימוש רב על ידי אנשים, הוא צורך שתמיד קיים לו ביקוש. 

כפתרונות הצללה למרפסות תוכלו למצוא גם פרגולות ועד סגירות למרפסות או לגינות בצורות שונות ולרוב באלומיניום וזכוכיות. השטח והגודל של כל מבנה שונה ולכן יכולות התאמה וגמישות של חומרי גלם יחד עם איטום מעולה המגיע ממוצרים איכותיים בעלי מפרט גבוה, הוא גורם הכרחי בבחירה של פתרון הצללה.

הצללת מבנים​

במבנים מסחריים כמו קניונים או מרכזי קניות ועד מבני ציבור כמו עיריות או בתי ספר, מבואות גדולות, מדרכות מקורות ועוד אזורי מעבר או שהייה דורשים פתרון הצללה לטובת הציבור. בנוסף לכך, להצללה על מבנה עצמו באופן היוצר קירוי משמש על קירות המבנה והגנה מגשם, שומרת על איכות הבניין, חוסכת כסף רב וצורך בתחזוקה הפוחת באופן משמעותי מעצם ההצללה הקיימת על המבנה. 

את הצללת המבנים מחלקים להצללה לטובת ציבור המשתמשים ולהצללה לטובת המבנה, או שילוב של הצורות כדי לייצר אקלים פנימי טוב יותר במבני תעשייה בהם נמצאים עובדים רבים במהלך היום.

הצללה מבנית עם פרופילים מאלומיניום

פתרונות הצללה מבנית

באמצעות התקנה של רפפות או לוברים בתצורות אנכיות, אופקיות וכן הלאה על גבי מבנים, בעיקר באזורים שופעי שמש, מבנים רבים יוצרים חסכון רב בחשמל ובהוצאות תחזוקה שוטפות למבנים שבבעלותם ובנוסך לכך, על ידי שימוש בזווית התקנה ייעודית, המשתמשים במבנים, אם ה עובדי החברה או לקוחות, נהנים מכך שהשמש לא חודרת המלואה אל המבנה והיא מוכלת בצורה מדודה שיוצרת אקלים פנימי אידיאלי.

הצללת מבנים על ידי פרגולות

הצללה על ידי פרגולות נעשית לטובת הציבור של משתמשי המקום, מדשאות או רחבות כניסה ואזורים בהם עוברים ושבים נעים במהלך היום לרב תוכלו למצוא עם פרגולה רחבת ידיים מאלומיניום או סוג אחר שלך פתרון הצללה חשמלי המכסה מעל אזורים אלו.

פרגולות למוסדות חינוך

פתרונות הצללה לגינה

לגינה, אנחנו נרצה להשתמש בפרגולה אלומיניום בהשלמת סנטף. הבחירה במוצרים הצללה האלו היא הפתרון האידיאלי ששורד את הזמן הכי רב בשוק ההצללה לבתים פרטיים ועוד. 

הבסיס לכל מוצר חוץ טוב הוא שיהיה עשוי מחומר גלם שמסוגל לשרוד היטב בתנאי  רטיבות או חום. מוצר שניתן להשאיר בחוץ כל השנה ואין צורך להכניסו לבית להגנה מפני נזקי מזג האוויר וגם שיהיה כמה שפחות צורך בתחזוקה.

אך מה לגבי העיצוב של מוצרי ההצללה מהאלומיניום? כמה יכולת עיצוב ניתן לקבל מפרופילים של אלומיניום. התשובה תפתיע אתכם/ן.

הפתרון המוביל ביותר להצללת גינות בישראל הוא פרגולה מאלומיניום וזאת מכיוון שלפרגולות האלומיניום יש יכולת עיצוב ברמה הגבוהה ביותר עם אפשרויות צבעים מאוד נרחבות כולל צביעה דמוי עץ, מה שהוביל להשתלטות של האלומיניום על שוק שבעבר היה רווי בעץ. 

פרגולה שהתקנו בגינה פרטית בבנימינה

לפניכם/ן תמונה לדוגמה מפתרון הצללה נפוץ בגינות. פרגולה זו בנויה מ2- עמודים , מסגרת מלבנית והצללה מפרופיל ו ברווחים של 2 סנטימטר בין רפפה אחת לבאה אחריה. על גג הפרגולה הותקן קירוי נגד גשם מסוג סנטף שקוף. המראה הנקי של ההצללה הושלם עם זוג פסי תאורת לד להשלמת החוויה. כדי ליצור גימור ברמה גבוהה הוספנו פיקוק בצבע תואם. הקירוי מעניק חסינות מגשם במהלך החורף ויוצר אזור אירוח וישיבה לבני הבית בחצר

פרגולה בגינה בבנימינה

הכניסו קצת אור וצל לחיים

פתרונות הצללה מהווים דבר חשוב מאוד כמעט בכל בית ובכל בית עסק בישראל. כיום ניתן למצוא לא מיט פתרונות הצללה וההיצע הרב בתחום, גורם לכל אדם שמעוניין בהצללה איכותית לביתו הפרטי או לבית העסק שלו, לתהות מהו פתרון ההצללה הטוב ביותר עבור צרכיו. מכיוון שלאחר בירור קצר אודות פתרונות הצללה בוודאי תגלו כי ישנם לא מעט סוגים כגון: פרגולות, סוככים, מרקיזות ועוד, הרי שחשוב מאוד להתייעץ עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום פתרונות הצללה, על מנת לקבל חוות דעת אותנטית ומקצועית אודות הפתרון המתאים לכם ביותר, בהתאם לצרכים שלכם, למקום שבו נדרש לכם פתרון הצללה ועוד.

סגירת מרפסת עם גג נאסף וזכוכית

סגירות חורף וסגירת מרפסות

פתרונות לסגירות עם אלומיניום, זכוכית ובד.

פרגולת אלומיניום

פרגולה חשמלית

פרגולות חשמליות נפתחות, נאספות ומתקפלות.

פרגולה חשמלית מתקפלת

כל סוגי הפרגולות להתקנה בשטח

פרגולות אלומיניום הן פתרון ההצללה המבוקש בעולם. רמות עיצוב גבוהות, נקודות ירוקות בשטח הפרטי שלך. עכשיו זמין בהתאמה מלאה.

מערכת הצללה לוברים

רפפות הצללה למעטפת המבנה

הפתרון הטוב ביותר להצללה ועיצוב חזיתות מבנים, רפפות הצללה מתכווננות לשליטה מלאה על כמות האור והצל. חסכון עלויות משמעותי לתפעול ושליטה על אקלים פנימי בבניין.

מצאו את פתרון ההצללה הטוב ביותר

ביוניקיט תוכלו למצוא פתרונות הצללה במגוון רחב של סוגים ושימושים. ממסתורי כביסה לקירוי מרפסות, עד פתרונות מעוצבים. אנו מייצרים ומשווקים סוככים, מערכות חיפוי, רפפות קבועות או רפפות חשמליות מתכווננות וכמובן, פרגולות אלומיניום וערכות פרגולות מאלומיניום וגם פרגולה חשמלית. בכדי לספק את הצורך של קבלנים ואדריכלים בעיצובים מיוחדים, יוניקיט משווקת חיפוי מבנים סולרי וחיפויים עם מראה מיוחד ומעוצב העומד בכל תווי התקן. 

רפרפות אלומיניום להצללה

רפפות אלומיניום להצללה קלות משקל , פרגולות אלומיניום ומערכות של רפפות הצללה או מסתור כביסה העשויות מאלומיניום יוצאות באיכות גבוהה מאוד. רפפות אלומיניום יציבות ביותר ולא נוטות להתעוות. אלומיניום היא מתכת עמידה ביותר במזגי אויר קיצוניים, היא לא יכולה לספוג לחות ולא מתרחבת בתנאי לחות קיצוניים.  כך שהרווח המרכזי הוא התקנה של פתרון הצללה ומוצר שיחזיק שנים ללא חזרות לתחזוקה מעיקה וחוזרת.

רפרפות חיצוניות

מתכננים רבים רוצים לשלוט בכמות אור השמש הנכנסת אל המבנה. באקלים חם ושטוף שמש כמו הקיים בישראל רב ימות השנה; בכל סוג של מזג אויר רפפות חיצוניות מאלומיניום להצללה ישפרו את תאורת הבניין.

מלבד לשפר את איכות התאורה הטבעית של פנים המבנה, רפפות הצללה חיצוניות מאפשרות לחסכון משמעותי בהוצאות חימום או קירור, מאחר והן יוצרות עוד שכבה של בידוד מאור וצל והן חיפוי קיר חיצוני על בטון קיים. פתרונות הצללה מעלים את המראה החיצוני של הבניין פי כמה מונים, מה שמוביל לנוחות שהייה לעובדים / שוהים בו. 

רפרפות הצללה חשמליות וקבועות מאלומיניום

השימוש בפתרונות הצללה הפך להיות היבט חשוב בתכנון מבנה יעיל אנרגטית. 

בקיץ רפפות הצללת חיצונית מונעות כניסה שמש לחלל הממוזג. 

רפפות הצללה חיצוניות נוחות במיוחד לכיוון כשמשולב מנגנון חשמלי אל תוך מערכת ההצללה. כך הופכות הרפפות לרפפות הצללה חשמליות הניתנות לכיוון לפי הצורך ובקלות. רפפות הצללה קבועות חיצוניות מאלומיניום בדרך כלל יתאימו למבני מסחר קטנים.

כיצד תבחרו את פתרון ההצללה הטוב ביותר עבורכם

כיום קיימים מגוון רחב של פתרונות הצללה כאמור, הרלוונטיים הן כמסתור כביסה והן עבור מרפסות, גינות ועוד. אם אתם תוהים איזה פתרון הצללה כדאי לכם לבחור, הרי שעליכם לבדוק זאת באמצעות התאמת הפתרון לצרכים שלכם ולתקציב שלכם. מכיוון שלא מעט אנשים אינם בעלי ידע מתאים בכל הנוגע לבחירת פתרון הצללה רלוונטי לצרכים ולתקציב שלהם, חשוב וכדאי לפנות לאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום פתרונות הצללה, אשר יבחנו את הצרכים, את המקום שבו פתרון ההצללה עתיד להיות מוצב ואת התקציב שלכם ובהתאם לכך, יציעו לכם את פתרון ההצללה הטוב ביותר עבורכם, מכל הבחינות.

השאירו פרטים
Call Now Button דילוג לתוכן