גגון למרפסת - UniKit

גגון למרפסת
מרפסת עם פרגולה
הצללה למרפסת

יש הרבה שאלות שחשוב לשאול את עצמנו לפני שמתחילים לערוך שיפוץ בבית, ובמיוחד כשמדובר  במרפסת או בגינה: אילו חומרי גלם מתאימים לתנאי חוץ, מהי הדרך הטובה ביותר ליישם את התמונה שאנחנו מדמיינים בראשנו ועוד ועוד.

יש גם שאלות ספציפיות יותר אך עם השפעה לא פחות רבה כמו סוג הריצוף האופטימלי למשל, בחירת רהיטי הגינה וכמובן סגנון ההצללה המתאים ביותר.

בכל הנוגע להסדרת הצל במרפסת, ולמרות שעל פניו היא נחשבת למשימה נקודתית, מדובר כנראה בנושא הקריטי ביותר בעיצוב החלל, מכיוון שהוא בעל ההשפעה הגדולה ביותר על השאלה הפשוטה האם יישבו במרפסת או לא – כמעט בכל ימות השנה.

pergola-uni-180

UniKiT 180

420 למטר
  •  
פרגולת-דגם-UNI-150

UniKiT 150

420 למטר
  •  
הבחירה המועדפת
פרגולה מאלומיניום

UniKiT 110

460 למטר
  •  

הפרט הקטן שעושה את כל ההבדל

עיצוב המרפסת או הגינה יכול להיות יפיפה ומושקע, אפילו במאות אלפי שקלים, אך אם לא יהיו במרפסת או בגינה תנאים בסיסיים נאותים לשבת בחוץ כל ההשקעה עלולה חלילה לרדת לטמיון.

חשבו על פריטים דקורטיביים שיש לכם בבית ושמשלבים בהם שימוש פונקציונלי: האם תשבו למשל על ספה מעוצבת שהישיבה בה לא נוחה לכם, ויותר מכך אף גורמת לכם לסבל?
ממש באותו אופן, איש לא ירצה לשבת במרפסת או בגינה שיש בה שמש ישירה וקופחת – הגורמת לסבל של ממש ולרצון לקום בתוך כמה דקות בודדות.

גגון למרפסת - היתרונות מדברים בעד עצמם

ראשית מבחינת העלויות, ניתן לבחור את חומר הגלם של גגון למרפסת מתוך מגוון רחב של אפשרויות; בזכות טכנולוגיות מתקדמות שלא היו קיימות לפני עשרים ואפילו עשר שנים, ניתן לתכנן (ואפילו להדפיס!) תרשימים גיאומטריים מורכבים בדיוק מושלם, עם אחריות גדולה מאי פעם ליציבות מרבית, וכל זאת מבלי להתפשר על עיצובים מרהיבים שכמו רמת האיכות והייצוב – לא היה ניתן לחלום עליהם עד לפני כמה שנים בודדות.

בכל הנוגע למעמד ההתקנה, לכוח האדם ולהובלת החומרים – גם אם כבר סיימתם לערוך את השיפוץ או שאתם לקראת סיומו ואינכם מעוניינים בעוד "סחבת", תוכלו להיות רגועים לגבי המשימה הספציפית הזו, מפני שהתקנת גגון למרפסת היא ברובם המוחלט של המקרים קלה מאין כמוה, נקיה ומהירה.

גגון למרפסת עם סנטף
מרפסת יפה עם גגון אלומיניום

האם יש פתרון זול?

גם אם לא חשבתם על כך מלכתחילה, או שדוקא כן, לקחתם זאת בחשבון אך גיליתם שאין מספיק צל באזור חדש ששיפצתם, שכיוון השמש אינו בדיוק כפי שחשבתם או כל בעיה אחרת שצצה לפתע – ודאי תשמחו לדעת כי יש פתרון זול ויעיל לבעיה.

לא חייבים להתקין פרגולה בכמה אלפי או עשרות אלפי שקלים, להתחיל לתכנן ולקדוח בחומר החדש; כיום, ישנם שלל פתרונות הצללה מותאמים ובראשם גגון למרפסת או לגינה, העונה בדיוק על הצורך, ומכל בחינה שהיא.

אז מאיפה מתחילים?

תתפלאו לגלות כי גגון למרפסת או לגינה ניתנים להתקנה בסוגים רבים ומגוונים של בתים וחללים, וגם אם נדמה לכם שהתנאים הפיזיים בביתכם הפרטי אינם מאפשרים זאת, תוכלו להתייעץ עם איש מקצוע בעצמכם – תחלה על ידי צילומים של המקום בלבד אם תרצו, ובהמשך על ידי הזמנתו אליכם הביתה, בה תגלו כי הדבר אפשרי ובקלות רבה מכפי שאתם חושבים.

עם זאת, יש לזכור כי בכל הנוגע להזמנת איש מקצוע לביתכם ובמיוחד כאשר מדובר בתחום המשיק לנושאים בטיחותיים, חשוב מאוד להקפיד על בחירת החברה או איש המקצוע הנכונים על ידי בדיקת המוניטין והעמידה שלהם בתווי התקן הקיימים בארץ ובעולם. התקנת גגון למרפסת יכולה (וצריכה) להיות חוויה מרעננת ומחדשת לבית, אך היא חייבת להיעשות בצורה נכונה ואיכותית כדי להבטיח הנאה ממנה, ובטיחות לאורך שנים רבות של שימוש.