פרגולה בבניין משותף

האם צריך את הסכמת השכנים לפרגולה בבניין משותף

כדי להקים פרגולה כל שאתם צריכים זה לעמוד בתקנות הבאות: שהפרגולה תגיע עד חמישים מטר רבוע או רבע משטח הקרקע עליה היא מותקנת. בנוסף, חשוב לדעת כי אסור לאלמנט ההצללה לבלוט יותר משני מטרים רו הבניין. כל עוד לא תיצרו חסימה או כניסה לא מורשית לשטח הדירות האחרות או מעבר לקו הבניין, אתם יכולים להקים פרגולה. אך אנו ללא ספק מציעים ליידע ולעבור בין השכנים, בעיקר אלו הגרים לידכם, כדי להשיג אישור עקרוני על התקנת הפרגולה וכי הם בינו כי מדובר בהתקנה שלא אורכת זמן רב אך בזמן ההתקנה יכול להיות רעש ניסור וכדומה, כמו בכל עבודת התקנה. לצפייה בכל האפשרויות של פרגולות אלומיניום.

שימוש בשטחים משותפים

לפני שאתם מתקינים פרגולה, בדקו בתכנון האם היא גולשת אל תוך שטחים משותפים של כל הדירות בבניין שלכם. במידה וכן, יהיה צורך לוודא כי השכנים בהסכמה לכך. במידה ואין גלישה תוכלו להמשיך הלאה. 

הדרך שלנו למנוע מצבים לא נעימים בין שכנים ולוודא כי תכנית ההתקנה תקינה. היא על ידי תהליך תכנון משותף הקודם להזמנת חומרי הגלם מהם ייוצרו הפרגולות. חלק מתהליך התכנון המשותף כולל מדידה בשטח וישיבה עם אנשי השטח והסוכנים שלנו ביוניקיט הנדסה כדי לעבור על העיצוב, המפרט וכל מה שמסביב.

תכנון מוקדם, מונע צרות אחר כך.

התקנת פרגולה במרפסת בבניין

בניית פרגולה מעבר לקו הבניין

על פי תקנות החוק החדשות של חוק הפרגולות, לפרגולה אסור לעבור את קו הבניין ביותר מ2 מטר. מטרת החוק היא למנוע פגיעה במרחב הכללי ובעיקר בבנייה מרובה. על כן, שימו לב למדוד לפני את שטח הפרגולה אל מול שטח המבנה כי אחרת תוכלו להיות כפופים לקנסות ואף לחובת פירוק המצללה.

 

פרגולה אלומיניום בבניין משותף
באיזה גובה מותר להתקין פרגולה

ניתן להתקין פרגולה גם בבניינים ומגדלים בדירות פנטהאוז, אך יש לתכנן לפני ולקחת בחשבון עומסי רוח ומשקל הנגרמים בקומות גבוהות מעל לנורמה. הפרגולה חייבת להיות מפרופיל מחוזק בעובי רב ואסור שיהיה לה סנטף. קירוי סנטף הוא אומנם אלמנט קירוי מומלץ בכל פרגולה, הוא מסנן את הקרינה ומגן מרטיבות, אך עם זאת, בעת רוחות עזות מאוד אשר קיימות רק באזורים גבוהים מאוד, הסנטף יכול להיות כמו מפרש רוח המגביר את כח המינוך של הרוח ויכול לגרום לניתוק הפרגולה מהאדמה או פירוק חלקי ולנזק גדול.

פרגולות דמוי עץ ומאוורר
התקנה של פרגולה במרפסת בניין
האם אפשר להתקין פרגולה ללא היתר בנייה?

מבנה עם גג ללא שיפוע ושאין לו קירות, המותקן על גבי עמודים  ומהווים 40 אחוז מאזור ההצללה. מבנה זה נכלל בתוך הקלות רפורמת הפרגולות. השינוי יצר מצב בו ניתן להקים מצללה שהיא פרגולה, במרפסת, בחצר, בדירת גג ובית פרטי, ללא קבלת היתר לפני ביצוע ההתקנה, אלא בדיעבד ורק בתנאי שהפרגולה שהותקנה עומדת בתקנות. 

מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע בכל הנוגע לאישורים ותקנות הנדסיות. אנו יוניקיט הנדסה ואנו מזמינים אתכם ליצור קשר כדי להתחיל תהליך תכנון משתוף עד לפרגולה המדויקת.

השאירו פרטים

צבעים

אלה הם הצבעים והגוונים מהם תוכלו לבחור

לבנים

בוהקים

מטאליים

אטומים

צבעוניים

צבעוני רך

תלת מימדי

Call Now Button