מטבחי חוץ לגינה

בעבר, מטבח בגינה שלך היה נחשב כמותרות. אך היום, מטבח חיצוני לגינה או החצר שלכם, יכול להיות אלמנט שימושי ופרקטי שישדרג לכם את החיים. אנחנו יוניקיט הנדסה.  מספקים פתרונות חוץ מתקדמים ומטבחי חוץ מקצועיים ומעוצבים. 

מטבח חוץ לגינה - זה נכון!

מי המארח המושלם? אתם!

מערכת חיצונית המכילה כיור, גריל, תנור, כירת גז, מקרר ושלל יחידות אחסון. המורכבת במיוחד למענכם בהתאמה אישית לפי בחירתכם והמחיר למטבח חוץ שבראש שלכם. שלל של עיצובים ומרקמים וצבעים כך שתוכלו להתאים את העיצוב למה שחלמתם. מזמינים אתכם להתרשם מכל הדגמים, כאן למטה:

השארת פרטים ליצירת קשר
טלפון
073-7969733

מטבח חיצוני לגינה בהמלצה

יש הרבה דברים שניתן להציב בגינה. שולחן פיקניק, שמיכת פיקניק, כסאות, פינות ישיבה, שולחנות, עציצים – וכן הלאה. בשנים רחוקות, כנראה לא חשבו שזה יהיה רלוונטי או לגיטימי להניח מטבח בגינה, מטבח מחוץ לבית. מדוע לא הניחו כך מראש? ובכן, במילים פשוטות – עצם המצאת הדשא הייתה במידה מסוימת… מהפכנית. הכיצד זה הדבר? ובכן, אם נניח שבעבר קרקע הייתה מצרך דיי יקר, כלומר – אם היה קרקע, כנראה היו מגדלים בה אוכל. וככל שהיו יותר ילדים, היה צריך לגדל יותר אוכל. וגם אם היו מגדלים משהו – לא בהכרח שזה היה מספיק, לא בהכרח שזה היה בכמות הנכונה, בטעם הנכונה – או בכלל מביא תפוקה למשפחה לטובת אוכל, מזון ומאכל. על כן, ככל שיש יותר שטחי גידול – כך יש יותר מקום לקבל מזון. באופן דומה – ברגע שאנשים החלו לוותר על שטחי גידול-המזון שלהם, ובמקום – בחרו לגדל דשא – זה כמו הביע שיש מספיק אוכל, שאפשר לוותר על שטח גידול, שאפשר לתת לאדמה להצמיח את העשב שלה בנחת.

אנשים כנראה לא תיארו לעצמם את "הבזבוז", את היסח הדעת שבהפיכת מקום מרעה וחקלאות, מתאים בהחלט לגידול תבואה ויבול – לכדי חתיכת דשא שאפשר סתם לרבוץ עליה. אנשים אלה, כנראה לא היו מקריבים מקום בחלקת האדמה שלהם, כדי להציב שם מטבח. לא, לא רק בגלל שכנראה לא היה להם את הצנרת המתאימה כדי לחבר את המטבח לאיזשהו מקור מים, לא גם בגלל שכנראה לא היה להם איזשהו מקור חשמלי, או מקור גז נוח וגמיש מספיק כדי להפעיל גריל גז, אם זה היה קיים בתקופה הזו – אלא שאנשים באמת היו עסוקים. הם היו עסוקים בלשרוד, בלהשיג את מה שהם צריכים כדי להסתדר. הם השתמשו בכל מה שהיה להם, בדרך הכי יעילה, ממוקדת ואפקטיבית שהם ידעו – כדי לייצר לעצמם "הכנסה", או הזנה.

הם לא הקריבו שטחים כדי ליהנות מהנוף, ליהנות מהחיים, וכנראה לא היה להם כל כך הרבה זמן עבור זה. בין גידול הילדים, טיפוח המשפחה, עבודות הבית, והעבודות עצמן שהיו קיימות דאז – כנראה אנשים לא היו חולמים לעצמם על מטבחי חוץ בגינה, שאפשר פשוט לנוח לצידו, בזמן שמישהו מכין ארוחה נעימה – שלא גדלה בשטח החקלאי של הבית בו הם חיים. כלומר, מטבח חוץ לגינה, הוא כנראה תוצאה מעניינת של החיים המודרניים – אנחנו לא נצפה לראות אותו במדינות עולם שלישי – כי הוא לא אביזר חובה, הוא לא משהו שאנחנו מעוניינים בו כי באמת צריך – אלא כי משהו מרגש אותנו ברעיון של לבשל את האוכל שלנו בגינה. של להכין בשר על האש, בגריל – בגינה. של לשטוף כלים בגינה. של להיות באיזשהי חווית בישול, באיזשהו תהליך בישולי מרתק ומעמיק – ובו בזמן להיות בנוכחות החברים, המשפחה והקהילה שלנו – ליצור קשר עין, ולדעת שאני "אחראי" על זה, על מה שמתבשל.

באופן מעניין, מטבח חוץ לגינה, בהחלט יכול לדמות חוויות בישול ישנות יותר, כלומר – מתקופות עתיקות יותר, עתיקות יותר מאלו שתיארנו בפסקאות הקודמות. עתיקות מספיק, בהן אבות אבותינו, כביכול, ישבו במעגל או במעין קבוצה מול האש – כאשר היה אדם אחד או כמה, שהיו אחראיים לבישול הבשר ושאר הדברים שהיו על המדורה. והיה מישהו שהיה "אחראי על זה", כאשר כל השאר יכלו ליהנות מהריחות, מהמראות ולהיות בנחת, בשמחה ובפשטות בינם לבין עצמם. אלו היו חיים. ובכן, מטבח חוץ לגינה משלב בין הפשטות שהייתה בתקופות פשוטות יותר – שיכולות להיות גם היום, אולי במצבי יום-יום של שבטים של ציידים-לקטים באי אילו מוקדים שהם עוד חיים כך, יחד עם הנוחות, הנעימות והטכנולוגיה המתקדמת של מטבחי חוץ לגינה.

מטבח חוץ אולם תצוגה

כי, אמנם ניתן לייצר בעזרת מטבחי חוץ לגינה – איזשהו חוויה מלאכותית, של בישול מחוץ לבית, כיוון שמדובר בכלי בישול ועבודה שיכולים לשרוד מנעד רחב של תנאי מזג אוויר, ועם זאת – נראים נהדר, מעוצבים לתפארת, מתאימים לעיצוב הכללי, עוזרים לטפח אווירה מסוימת… שזו לחלוטין מותרות, ועם זאת, זה מאפשר חזרה לזמנים פשוטים יותר. מי אמר שהמטבח צריך להיות בתוך הבית? שהוא צריך להיות סגור מאחורי דלת, קיר או מבנה מסוים? מי אמר שצריך את ההפרדה הזאת? זה קצת מזכיר הפרדות שהיו בבתים של אנשים עשירים במאות קודמות, כאשר הייתה הפרדה בין המטבח לבין הסועדים, כדי לשמור על הכל בנראות של "קלאס", אלא שיכול להיות שהקלאס האמתי – הוא חווית ביחד, חווית "האמתיות", האותנטיות – החוויה בה כולנו יושבים ליד, לצד או בתוככי המעגל – ונהנים מצליל הבשר המתבשל, מהריחות המתובלנים, מהנוחות שיש למי שמבשל – כאשר יש לו גישה לכל הצלחות, הכוסות, כלי האכילה, חומרי הגלם, הטכנולוגיה המאפשרת כמו גם לשקיות הקרח הרלוונטיות – ולמבט על הפנים שלו כאשר הוא מגיש, או מזמין אנשים לעזור לו להגיש – את המשקאות והמאכלים. האין זה נפלא? האין זו חוויה אמיתית?

אם בעבר, זה היה נחשב "קלאס", או מותרות, שיהיה לך טבח בחלק נפרד של הבית – היום יש חזרה לפשטות, כאשר הטכנולוגיה מאפשרת לנו עוד ועוד להיות מי שאנחנו, וליהנות מחוויה שבטית מסוימת, חוויה של ביחד – שמתאפשרת על ידי זה שאנחנו יוצאים ועוזבים את ההגדרה של מטבח בית – לא כי זה לא שימושי, אלא כי זה נעים לאכול יחד בגינה – וזה מתאפשר, בין היתר על ידי פלאות הטכנולוגיה של מטבחי חוץ לגינה. איך זה מתאפשר כך? ובכן, כאשר יש מטבח חוץ לגינה – יש כנראה מצבים שיכולים לקרות, ביניהם שאורחים ישבו בפינת אירוח בגינה,מחדר שנוצרו על ידי סגירת מרפסת שהפכה לחדר נוסף בעוד הבשלנים יבשלו להם – וכולם יחלקו חלל ומרחב אחד. האין זה נהדר? פלא גדול.

לבסוף, מילים שנוכל להגיד לגבי מטבחי חוץ לגינה – הן שאנחנו לחלוטין בעד, בעד מה שמקדם ומאפשר לאנשים להתחבר, לסעוד יחד, ליהנות מתחושת יחד – אלו הם הדברים הטובים, אלו הם הדברים המאפשרים – אלו הם הדברים שאנחנו באמת יכולים לזכור וליהנות מהם. בשלל מחקרים וסקרים, נדמה היה שאנשים מעריכים ומקדשים יותר את החוויות שלהם יותר מאשר את הרכישות שלהם. מטבח חוץ לגינה הוא לא רכישה – גם אם הוא "הבייבי" של אחד מדיירי הבית. הוא לא חפץ. הוא כלי שמאפשר חוויות. על כן, זוהי רכישה שיכולה להניב חוויות שייזכרו לאורך זמן, שיכולה להעשיר את החיים – את רמת המחייה. וזה מה שבני אדם עשו מזה עידנים – פשוט מצאו דרך לקבל יותר, להכניס יותר, לקבל יותר הזנה – והזנה יכולה להיות גם חברית, משפחתית, רוחנית… הזנה מתוך החוויה, מתוך ההסכמה להשתתף בה, הזנה מתוך צלי הברביקיו הנהדר שבושל באיזה מטבח חוץ שבמקרה היה לנו בגינה ואפשר את העונג הצרוף לכבודו התכנסנו. ואם זה נראה כמו חללית, ומכין אלף ואחד מאכלים שונים, וחסין להמון תנאי מזג אוויר (במידת מה), וממש מחמיא לעיצוב – אנחנו לא נתנגד , זה רק בונוס. בונוס שווה בהחלט, אך גם זו רק דעה. מטבח חוץ לגינה – נתון להתאמה אישית וזה חלק מהעניין, וכל אחד יימצא את הפינה שלו בתוך העולם המפואר של מטבחי חוץ לגינה, כדלקמן. 

Call Now Button
השאירו פרטים