מטבח חוץ נירוסטה.
לא מה שחשבת.

מטבח חיצוני מנירוסטה

הרבה אנשים לא יודעים – ואנחנו אומרים זאת, כי אנחנו גם לא ידענו – אבל נירוסטה זו פלדת אל-חלד, או פלדה בלתי מחלידה. מה מיוחד בנירוסטה?

ובכן, הפרטים המדעיים היבשים היא שזו למעשה סגסוגת ברזל, שמכילה כרום בכמות של לפחות 10.5% ממשקלה – וזו סגסוגת שעמידה בפני חלודה, ומקורוזיה, במידה רבה יותר מפלדה רגילה. למעשה, המילה נירוסטה בלועזית – היא פשוט "תיאור מוצר" של פלדה בלתי מחלידה. כלומר, זה מקור השם בגרמנית לפי ויקפידה, עבור המתכת. דבר ידוע – הוא שנירוסטה הפכה להיות שם מקביל אם לא נרדף, לפלדת אל חלד. מדוע זו כך? ובכן, כמו שאלומיניום משמש לייצור של פרגולות אלומיניום העומדות בחוץ– יש לנירוסטה שכבה, עליונה, שפשוט לא מאפשרת חדירה למים ולאוויר – שהם אלו שיוצרים את הקורוזיה, תהליך ההתחמצנות – שמוביל לחלודה. וזו שכבה שלמעשה יכולה להגן על המתכת שמתחתיה, דקה מכדי להיראות לעין – אך ייתכן שהיא זו שאחראית על המראה המבריק של הנירוסטה.

אל דף מטבחי חוץ הראשי:

עמידות חום של מטבח מנירוסטה

למעשה, ייתכן כי יש צורך להביא את הנירוסטה לטמפרטורה של כ-200 מעלות, כדי באמת להשפיע על חוזקה. זה נכון עבור כל סוג פלדה, גם זו של נירוסטה, כפלדת אל חלד. ב-550 מעלות, הנירוסטה כבר מתחילה לאבד 50% מהחוזק המבני שלה ומתחילה להתכופף, וב-1,360 מעלות צלזיוס – זו כבר נקודת ההתכה שלה. מדוע זה רלוונטי? ובכן, סביר להניח שבמטבח חוץ, כמו בכל מטבח – יש עסק עם מידה גבוהה של חום. כנראה לא זה שעולה על כמה מאות ואף אלפי מעלות צלזיוס – אך זה יכול להגיע לשבריר מזה בתוך תנור, לדוגמה – על כן, אפשר לקחת את זה בחשבון משני צדדים. בהנחה ששוקלים לרכוש מטבח חוץ מנירוסטה – אפשר מצד אחד לשקול, האם הנירוסטה יכולה לעמוד בעומס החום, אם לדוגמה היא מקשטת חלל פנימי של גוף חימום ובישול מסוים במטבח החוץ – ומצד שני, אפשר לדעת, שכיוון שלא סביר להגיע לטמפרטורה הזאת מחוץ לתנור חימום כמו גריל וכדומה, הנירוסטה, כסגסוגת ברזל, יכולה לשרוד דיי טוב. שזה נהדר.

יתרונות של מטבח חוץ העשוי מנירוסטה

לנירוסטה יש כמה יתרונות שמשפיעים על השימושים שלה. ראשית כל – כפי שאמרנו, יש לה עמידות בפני קורוזיה, כמו גם חלודה – כי קורוזיה מובילה לחלודה, התחמצנות – שזו חשיפה של פנים המתכת לאלמנטים של מים וחמצן (כמו אלו שיש באוויר, לדוגמה) – כך שאם תהליך ההתחמצנות לא קורה, כי האלמנטים הנזכרים לעיל פשוט לא חוצים את השכבה הראשונית של המתכת כדי לחדור לתוכה ולבצע תהליך של התחמצנות – אז חלודה לא מתחילה. שזה נפלא, והשימוש הנגזר מתוך כך – שאם לדוגמה אנחנו בוחרים להשאיר את מטבח החוץ שלנו, למעשה, בחוץ – שזה רעיון נפלא וכנראה זה כל העניין – אז אנחנו יכולים להניח שזה בסדר אם ירדו אי אילו גשמים, כי המתכת תהיה ממש בסדר – יש לה שכבה שמונעת את החדירה של המים לתוכה, ובכך לא מאפשרת את תהליך ההתחמצנות כך שסביר שפשוט לא יקרה והמתכת תישאר בטוחה ללא צורך להתחמצן ולהחליד. פלא גדול.

משטח נקי

יתרון נוסף שיש לנירוסטה, במסגרת ובהקשר שימושה עבור שלל מטבחי חוץ – הוא העמידות לכתמים שלה. אנחנו לא יודעים אם זה נכון, אך נאמר (או נכתב באינטרנט) לנו כי יש שעשו ואולי אף עושים בה שימוש, בחדרי ניתוח – כי היא דוחה לכלוך. שזה, מעניין ומסקרן. כנראה לא אומר שהנירוסטה מנקה את עצמה – אך כנראה כן מביע איזשהי כוונה, לפיה אם מנקים את המתכת מפני אי אילו לכלוכים – זה לא מפריע לה, היא לא נאחזת, היא לא נלחמת על החזקת הלכלוכים במקומם – היא פשוט משחררת אותם לחופשי וזה למעשה היתרון והאיכות שלה בניקיון שכזה. פלא גדול. על כן, אם יש לנו מטבח חוץ שקל לנקות (כמו גם לא מחליד) זו סיבה למסיבה ואפשר פשוט ללכלך אותו כמה שרק רוצים – האין זה יפהפה? המטבח המושלם, לאנשים שאוהבים ללכלכך כהוגן.

משטח מבריק

יתרון נוסף, אם נרצה לקרוא לזה כך – זו שכבת הברק, שציינו קודם. למה זה יתרון? כי זה נוצץ ויפה. זה בהחלט יתרון. בעיקר אם רוצים את האפקט של משהו נוצץ ויפה שיהיה חלק מהוויב של מטבח החוץ – בעיקר אם הולכים על שילוב של עץ וכסף/מתכת, או וויב הייטקיסטי כזה או אחר – ייתכן שהמתכת תאפשר את הנראות המתבקשת, כדרך השכבה המבריקה שלה.

מחיר מטבח חוץ

נציין גם – שזה עולה יחסית מעט כסף להפיק נירוסטה – כך שזה יכול להשפיע על העלות של מטבח חוץ מנירוסטה – שכן לא עלה מיליונים כדי להפיק את כל הנירוסטה הדרושה כדי לייצר ולהרכיב אותו – אם כן, זה בוודאי סימן טוב למי שיכול לקבל מטבח חוץ במחיר של אלפי שקלים ומעבר לכך .

מטבח נירוסטה חיצוני מעוצב

אם כבר בוחרים בנירוסטה כדי לייצר מראה מסוים – יש אנשים שיגידו שיש לה מראה קר ומנוכר, ואנחנו לא חושבים שהם אומרים זאת בגלל שזה חרוז להשתמש בצמד המילים הללו – כמו גם כי יש לזה אפקט דרמטי, אלא כי ייתכן שזה באמת הרושם שלהם ממנה. ובכן, אם זה הרושם גם של מי שמתעניין בה והוא רוצה להוסיף חום – בהחלט ניתן להוסיף אלמנטים חמים יותר – כמו פרגולה מעץ שתקיף ותקרה את מטבח החוץ מנירוסטה, או להוסיף אי אילו שימושים אחרים, כמו נגיד חיפויי עץ עבור חלק מהדברים, כלי עץ, כסאות ופינות ישיבה מעץ – כך שזה ממש יכול לאזן. זה יכול להשלים את התמונה, וגם אם הנירוסטה תניב איזשהו אלמנט קר ומנוכר, כפי שאמר המשורר המקורי של מילים אלו – זה יכול להיות בהחלט מושך כשילוב עם המראה הכפרי שיכול להיווצר משימוש בעצים, חיפויים וחומרים דמויי עץ – או פשוט להשתמש באלו מבלי לשאוף למראה כפרי כזה או אחר, אלא פשוט לעשות מה שעולה על הרוח – כדי ליצור את חווית מטבח החוץ שבאמת רוצים לחוות. בין אם זה אומר שיהיה שימוש בנירוסטה עבור מטבח החוץ, או שימוש בחומרים אחרים – כמו גם אפשרות לשלב ביניהם.

למה כדאי לך מטבח חוץ נירוסטה?

נדמה שמדובר בחומר שלא מחליד בקלות, שיש לו שכבת הגנה מפני התחמצנות מה שיכול להשפיע על יכולתו להגן על עצמו מחלודה – שזה נהדר. בנוסף, נראה שיש לו מראה מושך, עבור חלק מהאנשים – כמו גם ניתן לשלב חומרים ומראות נוספים, כדי להשלים ולהחמיא למראה. מעבר לכך, מדובר בחומר שיכול להיחשף למים, לחום ולתנאי מזג אוויר שונים, כמו גם כנראה ניתן לנקות אותו בקלות כי החומר לא נאחז בלכלוכים שלו, שזה פלא גדול ובהחלט מיטיב עם הבריות.

השארת פרטים ליצירת קשר
טלפון
073-7969733
Call Now Button
השאירו פרטים